Drugie spotkanie dla sióstr posługujących w pracach domowych

W dniach od 28 do 30 września w Muzeum i Archiwum odbyło się drugie już spotkanie dla Sióstr posługujących w pracach domowych. Z każdej prowincji przybyły trzy Siostry. Wśród nich były Siostry pracujące w kuchni, przy furcie, w bibliotece, przy chorych dzieciach oraz posługujące Siostrom poprzez szycie.

Już do tradycji naszych spotkań należy przeżycie nabożeństwa Transitusu w celi bł. Marii Angeli. Siostry nawiedziły też relikwie bł. Anieli Salawy, patronki tych, którzy służą, przeszły szlakiem Matki Angeli w domu prowincjalnym oraz szlakiem bł. Anieli nawiedzając większość miejsc gdzie pracowała, dawała świadectwo życia i cierpienia oraz miejsce, gdzie odeszła do Pana. Tak jak poprzednim razem, z posługą Słowa przybył do nas Ojciec Piotr OFMConv., ukazując nam piękno życia we wspólnocie tych, które są wezwane do pójścia za Jezusem Chrystusem.

Bogu niech będą dzięki za Jego Obecność i za Jego Miłość, której nieustannie doświadczamy.