NOTATKI OGRODNICZE BŁOGOSŁAWIONEJ MARII ANGELI

Druga część wystawy poświęconej pismom błogosławionej Marii Angeli ukazuje jej zapiski dotyczące pracy w ogrodzie. Pośród materiałów archiwalnych znajdują się listy, w których porusza zagadnienia ogrodnicze, luźne kartki z notatkami oraz mały notes w całości zapełniony poradami ogrodniczymi.
Oto przykład jednej z porad:
Aby bukiety przez długi czas w świeżości utrzymać skropić je świeżą wodą i wstawić w naczynie z wodą mydlaną. Następnego dnia skropić znowu bukiet świeżą wodą. Wstawić na parę minut w czystą wodę poczem włożyć na powrót w mydlaną. Tę ostatnią zmieniać co 3 do 4ch dni.

ZAPRASZAMY NA NOC CRACOVIA SACRA DO MUZEUM I ARCHIWUM MARII ANGELI TRUSZKOWSKIEJ, ZAŁOŻYCIELKI ZGROMADZENIA SIÓSTR FELICJANEK

Program

14.08.2018 (środa)

11.00 -17.00 Zwiedzanie Muzeum  (dokumenty i pamiątki  związane z osobą błogosławionej Marii Angeli Truszkowskiej oraz z założonym przez nią Zgromadzeniem; wystawa czasowa:  „Listy błogosławionej Marii Angeli do Sióstr Felicjanek” oraz wystawa specjalna: „Notatki ogrodnicze błogosławionej Marii Angeli”,  z możliwością obejrzenia oryginałów pism)

15.08.2018 (czwartek)

13.00 - 18.00 Zwiedzanie Muzeum  (dokumenty i pamiątki  związane z osobą błogosławionej Marii Angeli Truszkowskiej oraz z założonym przez nią Zgromadzeniem; wystawa czasowa: „Listy błogosławionej Marii Angeli do Sióstr Felicjanek” oraz wystawa specjalna: „Notatki ogrodnicze błogosławionej Marii Angeli”,  z możliwością obejrzenia oryginałów pism)