Tercjat w Muzeum i Archiwum

W dniu 25 lipca 2018 roku Muzeum i Archiwum nawiedziły Siostry z Międzyprowincjalnego Tercjatu, którego główna część odbywa się w Zakroczymiu. W tegoroczynym Tercjacie bierze udział dwanaście Sióstr z trzech polskich prowincji pod kierunkiem mistrzyni.

Siostry pielgrzymowały do Częstochowy, aby pokłonić się i na nowo zawierzyć Matce i Pani naszego Zgromadzenia. Następnym etapem był Kraków, a tu, na pierwszym miejscu Dom Matki Angeli, Założycielki Zgromadzenia. Nieodłączną częścią pielgrzymowania była także wizyta w Muzeum i Archiwum. Siostry obejrzały prezentację wspominającą przygotowania, przebieg procesu i samą uroczystość beatyfikacji Marii Angeli Truszkowskiej, po czym mogły zwiedzić zarówno Muzeum, jak i Archiwum swojej Założycielki.

Read More

Nowenna za przyczyną błogosławionej Marii Angeli Truszkowskiej, Założycielki Sióstr Felicjanek

Dzień 1.

Boże, nasz Ojcze, uwielbiamy Cię i dziękujemy, że obdarowałeś nas bł. Marią Angelą, która żyła Twoją wolą w wierze i w bezgranicznym zaufaniu i dla Twej miłości służyła bliźnim. Przez jej wstawiennictwo udziel mi łaski …, o którą z ufnością proszę. Przez Chrystusa naszego Pana. Amen.

Ojcze nasz… Zdrowaś Maryjo…

Opiekunko dzieci z ubogich piwnic i poddaszy ? módl się za nami.

Dziękczynna pielgrzymka do „Domu Matki”

W dniu 17 lipca 2018 Siostry z Przemyśla przybyły do Krakowa  z dziękczynną pielgrzymką w roku 25-tej Rocznicy Beatyfikacji bł. Marii Angeli Truszkowskiej, Założycielki Zgromadzenia Sióstr Felicjanek. To kolejna i ostatnia grupa Sióstr odbywająca pielgrzymkę dziękczynną. Tym razem Siostrom z Przemyśla towarzyszyła S. Marie Teresa z Ameryki Północnej będąca w tym czasie w Polsce.