Okno Świętego Jana Pawła II w Krakowie

Wszyscy wiemy, że w tym roku obchodzimy 40-stą rocznicę wyboru Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową. Ostatni tydzień, a szczególnie dzień 16 października 2018 roku, był przepełniony uroczystościami przypominającymi wydarzenie sprzed czterdziestu lat, a także, a może przede wszystkim, wyrażającymi naszą wdzięczność Bogu za dar tego Wielkiego Polaka.

We wtorkowy wieczór, 16 października 2018, o godzinie 20.00 dokonano uroczystego odsłonięcia odrestaurowanego Okna Papieskiego przy ulicy Franciszkańskiej 3 w Krakowie. W odrestaurowanym Oknie Papieskim widnieje mozaika przedstawiająca papieża w białych szatach. Na górze i na dole, znajdują się kwiaty, które nawiązują do tych, jakie Matka Boża w Kalwarii Zebrzydowskiej ma na swojej sukience.

Read More

Relikwie bł. Marii Angeli Truszkowskiej w Toruniu

We wtorek, 16 października 2018, dokładnie w 40-stą rocznicę wyboru Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową, wiele sióstr Felicjanek uczestniczyły w uroczystości wprowadzenia relikwii bł. Marii Angeli Truszkowskiej do Sanktuarium Najświętszej Maryi Panny Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i św. Jana Pawła II w Toruniu.

Poniżej zamieszczamy link do galerii zdjęć z uroczystości a także do Serwisu informacyjnego na Telewizji TRWAM.

Galeria zdjęć

Serwis informacyjny

Dobroczyńcy bursy prowadzonej przez Siostry Sercanki na pielgrzymim szlaku

W liturgiczne wspomnienie błogosławionego Honorata Koźmińskiego, 13 października 2018,  nasze Muzeum i Archiwum odwiedziła grupa dobroczyńców bursy dla dziewcząt prowadzonej przez Siostry Sercanki w Krakowie. Ze względu na to, że trudno byłoby zwiedzać Muzeum, gdyby cała grupa (przeszło 80 osób) przybyło razem, dlatego jedna część poszła zwiedzać Kraków, a druga – ta większa – przybyła do Muzeum i Archiwum Błogosławionej Marii Angeli.

Parafia Wszystkich Świętych z Pszczyny u Błogosławionej Marii Angeli

W dniu dzisiejszym, 13 października 2018, w liturgiczne wspomnienie bł. Honorata Koźmińskiego, duchowego kierownika Zgromadzenia Sióstr Felicjanek, przybył do Krakowa ks. Damian Gatnar, proboszcz parafii Wszystkich Świętych z Pszczyny, wraz z grupą swoich parafian oraz z siostrą Marią Ezechielą Barszczak, która w tej parafii katechizuje. Swoje piersze kroki skierowali do Muzeum i Archiwum błogosławionej Marii Angeli, aby tutaj zapoznać się z jej życiem i duchowością.

Wszyscy uczestnicy pielgrzymki, od najmłodszych do najstarszych, z uwagą słuchali opowieści o życiu Matki Angeli, o działalności Sióstr Felicjanek oraz o głównych aspektach duchowości felicjańskiej przekazanej nam przez błogosławioną Założycielkę.

Read More