AKT OFIAROWANIA SIĘ ŚWIĘTEMU JÓZEFOWI

Błogosławiona Maria Angela modliła się tym aktem i własnoręcznie wpisała go do modlitewnika

O NAJDROŻSZY ŚW. JÓZEFIE, najmil­szy sercu mojemu po Jezusie i Maryi. Tobie się oddaję i powierzam, jak Ci się powierzyli Jezus i Maryja. Przyjmij mnie za uczennicę i dziecko Twoje, ponieważ na całe życie obieram sobie Ciebie za przewodnika, opiekuna i ojca grzesznej duszy mojej.

O SIGNUM CZYLI OZNAKACH ADORACJI

W czasie całodziennego wystawienia Zakrystianka na pięć minut przed każdą godziną da signum czyli znak przez pięć uderzeń w dzwon chórowy. Każda Siostra, gdziekolwiek ją ten dzwonek zastanie, przerwie natychmiast zajęcie, poklęknąwszy na ziemię pocałuje ją mówiąc cicho, pochylona głęboko tj. z nachyleniem głowy i ramion: Niech będzie pochwalony Przenajświętszy Sakrament? i Przepuść, Panie, przepuść ludowi twojemu, a nie bądź na nas zagniewany na wieki.

Dziękczynna pielgrzymka do ?Domu Matki?

W dniu 13 lutego 2018 roku druga grupa rekolekcyjna Sióstr z Prowincji w Przemyślu odbyła pielgrzymkę dziękczynną do Krakowa. Cały dzień był wypełniony spotkaniem z Matką Marią Angelą, błogosławioną Założycielką Sióstr Felicjanek. Siostry podjęły tę dziękczynną pielgrzymkę w roku 25-tej rocznicy beatyfikacji ich Założycielki.

Dzień rozpoczęły od wspólnego przeżywania Transitusuw celi, z której Matka Angela została wezwana do Domu Ojca. Szczególnym i cennym momentem dnia była Eucharystia sprawowana przy ołtarzu relikwii błogosławionej Marii Angeli w kościele Niepokalanego Serca Maryi w Krakowie.

Jak poprzednio, ojciec rekolekcjonista w swojej homilii nawiązał do słów wypowiedzianych podczas uroczystości beatyfikacyjnych w Rzymie przez Jana Pawła II.  Między innymi cytował:

Największym  jej (Matki Angeli) pragnieniem  było  stać się  ?żertwą miłości?. A miłość rozumiała zawsze jako bezinteresowny dar z siebie. ?Kochać to dawać. Dawać wszystko, czego zażąda miłość. Dawać prędko, bez żalu, z radością, z pragnieniem, by więcej od nas żądano?. To są jej słowa, w których wyraziła zwięźle cały swój życiowy program.

Spotkanie z błogosławioną Marią Angelą

W dniu 11 lutego 2018 odbyło się w Muzeum i Archiwum kolejne Spotkanie z błogosławioną Marią Angelą. Tego dnia przypada Święto Matki Bożej z Lourdes i choć w tym roku to była niedziela, to dzień ten, jak co roku, był przeżywany jako Dzień Chorych.

W ten Maryjny dzień Siostry otrzymały fragmenty tekstów z pism błogosławionej Marii Angeli Truszkowskiej i błogosławionego Ojca Honorata Koźmińskiego, mówiące o umiłowaniu Maryi, a szczególnie Jej Niepokalanego Serca.

Rekolekcje dla dziewcząt

W dniach od 6-9 lutego 2018 odbywały się rekolekcje dla dziewcząt pod kierunkiem Siostry Marii Ewy. W czwartek, 8 lutego, jedenastoosobowa grupa przybyła do Muzeum i Archiwum Marii Angeli Truszkowskiej, błogosławionej Założycielki Sióstr Felicjanek, aby poprzez zwiedzanie Muzeum lepiej poznać zarówno samą błogosławioną jak też Zgromadzenie, które założyła.

Read More