Siostry Służebnice Najświętszego Serca Jezusowego – siostry Sercanki

W dniu dzisiejszy, 24 czerwca 2016, Muzeum i Archiwum nawiedziło 34 Siostry ze Zgromadzenia Służebnic Najświętszego Serca Jezusa. Była to już ostatnia grupa Sióstr uczestnicząca w dorocznych rekolekcjach w Krakowie. Razem z Siostrami przybyła też Matka Generalna Zgromadzenia, Matka Agnieszka Kijowska.

W Księdze Pamiątkowej Muzeum i Archiwum Matka Agnieszka wpisała:

W roku dziękczynienia za beatyfikację bł. Matki Klary Ludwiki Szczęsnej, współzałożycielki Zgromadzenia Służebnic Najśw. Serca Jezusowego, Siostry Zgromadzenia nawiedziły to Muzeum Matki Angeli Truszkowskiej w kilku grupach pielgrzymując po krakowskich śladach pierwszej sercanki i przełożonej generalne. Dziękujemy za oprowadzenie nas po Muzeum, za przekazanie bardzo ciekawych informacji o początkach naszych Zgromadzeń. Niech Serce Boże błogosławi Drogim Siostrom Felicjankom w cennej posłudze przekazywania historii swego Zgromadzeni, które tak pięknie wpisało swoją modlitewno-charytatywną działalność w historię Kościoła w Polsce i w wielu krajach świata. Ogarniamy Drogi Siostry naszą siostrzaną modlitwą.

s. Agnieszka Kijowska, przełożona generalna Zgromadzenia Sióstr Sercanek.