Okno Świętego Jana Pawła II w Krakowie

Wszyscy wiemy, że w tym roku obchodzimy 40-stą rocznicę wyboru Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową. Ostatni tydzień, a szczególnie dzień 16 października 2018 roku, był przepełniony uroczystościami przypominającymi wydarzenie sprzed czterdziestu lat, a także, a może przede wszystkim, wyrażającymi naszą wdzięczność Bogu za dar tego Wielkiego Polaka.

We wtorkowy wieczór, 16 października 2018, o godzinie 20.00 dokonano uroczystego odsłonięcia odrestaurowanego Okna Papieskiego przy ulicy Franciszkańskiej 3 w Krakowie. W odrestaurowanym Oknie Papieskim widnieje mozaika przedstawiająca papieża w białych szatach. Na górze i na dole, znajdują się kwiaty, które nawiązują do tych, jakie Matka Boża w Kalwarii Zebrzydowskiej ma na swojej sukience.

To przepiękne nawiązanie do Matki, którą tak bardzo ukochał Jan Paweł II raduje wszystkich, którzy pamiętają Jego wizyty w tym sanktuarium.

Umiejscowienie tych kwiatów na mozaice zdobiącej Okno Papieskie dotyka w szczególny sposób serc Sióstr Felicjanek. Dlaczego?

Mało kto wie, że sukienka Matki Bożej Kalwaryjskiej, którą otrzymała na dzień koronacji w 1887 roku, została wykonana właśnie przez Siostry Felicjanki z Krakowa. W przygotowaniu sukienki miała także swój udział błogosławiona Założycielka Zgromadzenia Sióstr Felicjanek, Maria Angela Truszkowska.

Pod sukienką została zaszyta kartka z wierszowaną modlitwą i podpisem Marii Angeli Truszkowskiej oraz ówczesnej przełożonej generalnej oraz długa lista sióstr, które włączyły się w przygotowanie sukienki koronacyjnej Pani Kalwaryjskiej.

Niech widok tych kwiatów przypomina każdemu, a zwłaszcza każdej Felicjance, że od zarania swych dziejów ma czynić Wszystko przez Serce Maryi na cześć Przenajświętszego Sakramentu!