Dobroczyńcy bursy prowadzonej przez Siostry Sercanki na pielgrzymim szlaku

W liturgiczne wspomnienie błogosławionego Honorata Koźmińskiego, 13 października 2018,  nasze Muzeum i Archiwum odwiedziła grupa dobroczyńców bursy dla dziewcząt prowadzonej przez Siostry Sercanki w Krakowie. Ze względu na to, że trudno byłoby zwiedzać Muzeum, gdyby cała grupa (przeszło 80 osób) przybyło razem, dlatego jedna część poszła zwiedzać Kraków, a druga – ta większa – przybyła do Muzeum i Archiwum Błogosławionej Marii Angeli.

Przybyli ludzie prawie z całej Polski. Niektórzy usłyszeli o Matce Angeli po raz pierwszy. Niektórzy już znali Matkę i miejsca z nią związane. Wiele osób zapowiedziało, że powrócą do Muzeum, gdy będą mogli spędzić więcej czasu, aby pogłębić znajomość błogosławionej Marii Angeli i jej duchowości.