Dziękczynna pielgrzymka do „Domu Matki”

W dniu 13 lutego 2018 roku druga grupa rekolekcyjna Sióstr z Prowincji w Przemyślu odbyła pielgrzymkę dziękczynną do Krakowa. Cały dzień był wypełniony spotkaniem z Matką Marią Angelą, błogosławioną Założycielką Sióstr Felicjanek. Siostry podjęły tę dziękczynną pielgrzymkę w roku 25-tej rocznicy beatyfikacji ich Założycielki.

Dzień rozpoczęły od wspólnego przeżywania Transitusuw celi, z której Matka Angela została wezwana do Domu Ojca. Szczególnym i cennym momentem dnia była Eucharystia sprawowana przy ołtarzu relikwii błogosławionej Marii Angeli w kościele Niepokalanego Serca Maryi w Krakowie.

Jak poprzednio, ojciec rekolekcjonista w swojej homilii nawiązał do słów wypowiedzianych podczas uroczystości beatyfikacyjnych w Rzymie przez Jana Pawła II.  Między innymi cytował:

Największym  jej (Matki Angeli) pragnieniem  było  stać się  „żertwą miłości”. A miłość rozumiała zawsze jako bezinteresowny dar z siebie. „Kochać to dawać. Dawać wszystko, czego zażąda miłość. Dawać prędko, bez żalu, z radością, z pragnieniem, by więcej od nas żądano”. To są jej słowa, w których wyraziła zwięźle cały swój życiowy program.

W ciągu dnia był także moment wizualnego wspominania uroczystości beatyfikacyjnych oraz czas na zwiedzenie Muzeum i Archiwum Marii Angeli Truszkowskiej znajdujące się przy ul. Mikołajskiej 18 w Krakowie.

Siostry wróciły do Przemyśla, aby przygotowane przez spotkanie z Matką, wziąć udział w dorocznych rekolekcjach w domu prowincjalnym.