Delegacja z Parafii Wszystkich Świętych w Brzezinach, diecezja kielecka

W dniu 27 stycznia 2018 nasze Muzeum i Archiwum odwiedził ks. Józef Knap, proboszcz parafii pw. Wszystkich Świętych w Brzezinach w diecezji kieleckiej wraz z czteroosobową delegacją. Parafia pw. Wszystkich Świętych w Brzezinach stara się szerzyć kult świętych i błogosławionych. Świątynia pełna jest wizerunków patronów.  Tego dnia ks. proboszcz wraz z delegacją przybył do Krakowa, aby zaprosić do siebie błogosławioną Marię Angelę Truszkowską przyjmując jej relikwie. Pielgrzymka do relikwii bł. Marii Angeli i po relikwie dla parafii ubogacona była zwiedzaniem Muzeum jej poświęconym, w którym przedstawiciele parafii mogli poszerzyć wiedzę na temat jej życia, działalności i duchowości, ale także pogłębić relację z nową patronką swojej parafii. Pielgrzymka, za sprawą ks. proboszcza, odbyła się w atmosferze modlitwy i duchowego przygotowania na spotkanie bł. Marii Angeli.

W wyznaczonym czasie, po duchowym przygotowaniu całej parafii, nastąpi uroczyste wprowadzenie relikwii bł. Marii Angeli do kościoła parafialnego.

Ufamy, że zwiedzenie Muzeum oraz poznanie duchowości błogosławionej zaowocuje obficie w codziennym życiu zarówno delegacji jak i całej parafii.

Błogosławiona Mario Angelo, módl się za nami!