Otwarcie wystawy poświęconej pismom błogosławionej Marii Angeli

W niedzielę, 10 marca została otwarta wystawa poświęcona Pismom błogosławionej Marii Angeli Truszkowskiej. Jest ona częścią projektu przedstawienia kolejnych rodzajów jej pism. W pierwszej odsłonie ukazane zostały listy Marii Angeli do Sióstr Felicjańskiego Zgromadzenia. Po ogólnym wprowadzeniu w pisma, przedstawiono przykładowo trzy listy do Sióstr, w tym dwa listy do dwóch Sióstr: do Siostry Marii Anieli Jeziorańskiej i do Siostry Marii Jadwigi Śliwińskiej oraz jeden list okólny do wszystkich Sióstr Zgromadzenia. Wszystkie trzy listy zostały napisane w latach 1863-1865.

Na wystawie ukazano również proces kształtowania się hasła Zgromadzenia na podstawie listów Matki Angeli począwszy od: Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus i Najświętsza Maryja Panna Niepokalanie Poczęta używanego przez Matkę jeszcze przed powstaniem Zgromadzenia, do obecnie używanego: Wszystko przez Serce Maryi na cześć Przenajświętszego Sakramentu.